Mondial College Nijmegen: duurzaam onderwijs onder een circulair dak

Het vernieuwde Mondial College in Nijmegen is een sterk voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen. Met Derbigum NT als dakafdichting en erkend verwerker GR8 Roofs kreeg het voormalige Dominicus College niet alleen een toekomstbestendig dak, maar werden ook de oude dakbanen gerecycled tot grondstof voor nieuwe dakmembranen.
Derbigum systeem:
Derbigum product(en):
Dakdekker: GR8 Roofs
Eigenaar: Mondial College
Aannemer: Rots Bouw B.V.
Oppervlakte: 10170 m2
Derbigum product(en): DERBIGUM® NT 4
Adres: Energieweg 93 6541 CZ Nijmegen

Het voormalige Dominicus College in Nijmegen kreeg een nieuwe toekomst. Door een grondige renovatie en uitbreiding werd het gebouw omgevormd tot de nieuwe campus van het Mondial College. Na de werkzaamheden beschikt het schoolgebouw over een totale oppervlakte van 10.170 m² en biedt het ruimte aan ongeveer 1.150 leerlingen. Het project werd gerealiseerd volgens de principes van een Bijna Energieneutraal Gebouw (BENG), waarbij duurzaamheid en energie-efficiëntie centraal stonden.

Voor de dakwerken deed de aannemer beroep op erkend Derbigum-verwerker GR8 Roofs, die koos voor Derbigum NT als duurzame toplaag.

Waarom kiezen voor Derbigum NT?

  • Verwachte levensduur van 50 jaar
  • Uitstekende waterdichtheid en bescherming
  • Volledig recyclebaar aan het einde van de levensduur
  • Bevat gerecyclede content dankzij het No Roof To Waste programma
  • Draagt bij aan een lagere milieu-impact

Circulair bouwen in de praktijk

Duurzaamheid speelde niet alleen een rol bij de keuze van de nieuwe dakbedekking. Ook de bestaande dakbanen kregen een tweede leven. De oude dakbedekking werd verwijderd en gerecycled in de Derbigum-fabriek in Perwez.

De gerecyclede grondstoffen werden vervolgens opnieuw ingezet voor de productie van nieuwe dakmembranen, waaronder Derbigum NT. Op die manier bleef waardevol materiaal behouden binnen de kringloop en werd bouwafval aanzienlijk beperkt.

Dankzij de samenwerking tussen GR8 Roofs en Derbigum werd een duurzame en circulaire dakoplossing gerealiseerd die perfect past bij een schoolgebouw dat klaar is voor de toekomst.

Scroll naar boven